Kılıçdaroğlu CHP’lilere seslendi

CHP Parti Meclisi toplantısında Muharrem İnce’nin kendisine ‘Genel başkanlığı bırak onursal başkan ol’ teklifini getirdiğini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Ben de bunu yapmayacağımı söyledim ve kendisinin genel başkan olması durumunda partinin bir hafta içinde dağılacağını da söyledim’ dediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu ’nun ‘Ben sonsuza kadar genel başkan olmayacağım. İlla ki bırakacağım. Bir yerde bırakacağım. 24 Haziran seçimlerinden sonra da bırakmayı düşünüyordum. Sayın İnce ’yi, benden sonra genel başkanı olması için aday gösterdim. Aklımızda bu vardı. Ancak sonrasında yapılanlar maalesef güven verecek şeyler değil, bana güven vermedi. Süreç çok farklı bir noktaya gitti” dediği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun bunları Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün’e de anlattığını dile getirdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu ’nun, İnce’ye yönelik, ‘Delegeyi arayıp kendisi için imza isteyen, oy isteyenden CHP’ye genel başkan olmaz’ eleştirisinde bulunduğu da ifade edildi.

‘AK PARTİ’YE OY VERSİN’
Kılıçdaroğlu’nun  PM  üyelerinden gelen, belediye başkanı adaylarının ön seçimle belirlenmesi talepleri üzerine ise ‘Ön seçim sağlıklı bir ortamda yapılmıyor ki. Tüzük kurultayında aktif-pasif üye ayrımını getirelim dedim, kabul etmediniz. Sanki önseçimle aday belirledik de yüzde 30 oy mu aldık” dediği kaydedildi. İttifakları sürdürme çağrısı yaparak, ‘Parti dışında en geniş kesimle bir araya gelmek gerekir’ dediği belirtilen Kılıçdaroğlu’nun yaklaşan yerel seçimlere ilişkin ‘Mevcut durumdan kimse memnun değil. Çok güçlü hazırlanmamız lazım’ dediği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu’nun, ‘küskünlerin’ seçimi boykot edeceğine yönelik tartışmalara, ‘Neymiş, küskünler seçimi boykot edecekmiş. Boykot etmek demek, AK Parti’ye oy vermek demektir. Böyle düşünenler boykot edeceğine gitsin, doğrudan AK Parti’ye oy versin’ dediği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir