ÇİFTE FIRSAT MÜJDESİ

Emekli ikramiyeleri ve maaşları konusunda her geçen gün son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren müjdeli haber geçtiğimiz günler içerisinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmişti. Başkan Erdoğan’ın açıklamasının ardından, emekliler araştırmaya koyulmuş ve ’emekli maaşları ne zaman yatacak?’ sorusuna yanıt aramaya çoktan başlamışlardı. Ramazan Bayramı’nda ilk ikramiyelerini alan emekliler, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi de emekli ikramiyelerini merak ediyor. Peki, emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2018 Emekli maaşları ne zaman yatacak? İşte emekli ikramiyesi ve maaşı hakkında merak edilen o detaylar…

EMEKLİYE 400 TL ZAM!

Başkan Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planında emeklilere ilk müjde verildi. Maaşları 600 ila 900 lira arasında olan 150 bin emekliye altında maaş alan emeklilerin maaşlarına 400 TL zam yapılacağının müjdesini vermişti.

Ramazan Bayramı öncesi bin liralık ikramiyeyi alan emeklilerin yüzü gülmüştü. Kurban Bayramında alacakları bin liralık ikramiye için geri sayıma başlayan emekliler tarihin belli olmasını bekleniyor. Konuyla ilgili Aile, Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Kurban Bayramının bu yıl 21 Ağustos tarihine denk gelmesinden dolayı ve 18-19 Ağustos tarihlerinin hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle emeklilerin 100 liralık ikramiyelerinin 16-17 Ağustos tarihlerinde hesaplara yatması bekleniyor.

100 günlük eylem planı konuşmasında emeklilerin ikramiyelerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emeklilerimize ikinci ikramiyelerini inşallah kurban bayramı öncesi takdim ediyoruz. Milletimize verdiğimiz 1000 liranın altında emekli maaşı bırakmama sözünü yerine getiriyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Kurban Bayramı 21 Ağustos’ta başlıyor. Ayın 20’si bayram arefesi oluyor. 18-19 Ağustos da hafta sonuna denk geliyor. Bu nedenle ikramiye ödemeleri 17 Ağustos’a kadar yapılacak. İlk ikramiye 15 Haziran’da başlayan Ramazan Bayramı öncesi 7-8 Haziran tarihlerinde ödenmişti.

EMEKLİLERE YILDA İKİ DEFA İKRAMİYE ÖDENECEK
2018 yılı itibariyle emekli vatandaşlara ödenmeye başlanan bayram ikramiyesi yılda iki kez biner lira ödeme olarak kararlaştırılmıştı. Yasa kapsamına ilk bin lirayı Ramazan Bayramı’nda alan emekliler, şimdi Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarihi merak ediyor. Ağustos ayında emeklilere yine bayram ikramiyesi var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir